Co mogę dla Ciebie zrobić?

korekta tekstu

Jestem korektorem i tropię błędy w tekstach. Sprawdzam znak po znaku, czy nie wkradły się niepożądane przecinki i niepotrzebne spacje. Sprawdzam, czy zdania będą zrozumiałe dla czytelnika. Formatuję, styluję i przygotowuję teksty do druku.

skład tekstu

Ustawiam znaki tak, by każdy był na swoim miejscu, a światła nie oślepiły czytelnika. Dbam o szczegóły, projektuję publikacje tak, by Twój czytelnik mógł się w nich zanurzyć i zachwycić jakością wykonania.

konsultacja

Przygotowujesz książkę lub blog? Chcesz, by wszystko było idealnie? Umów się na konsultację. Powiem Ci, jak zorganizować pracę z tekstem. Jeśli chcesz, mogę zostać Twoim redaktorem prowadzącym.

Wyobraź sobie, że dostajesz w spadku dom. Jest piękny, ale tynk ze ścian trochę odpada, okna są nieszczelne, a drzwi ledwo trzymają się we framugach. Musisz zrobić gruntowny remont. Podobnie jest z Twoim tekstem. Przywiązujesz się do niego, ale są w nim pewne dziury, nieścisłości, których możesz nie widzieć. Część zdań rozumiesz tylko Ty. Redakcja to uzupełnienie braków, poprawa stylistyczna i logiczna zdań.
Korekta natomiast jest jak sprzątanie na święta. Święta się odbędą, ale mama zaraz wjedzie Ci z testem białej rękawiczki. Korektor jest taką mamą, tyle że on nie oceni, a posprząta. Poukłada przecinki na swoich miejscach, wyrzuci niepotrzebne znaki, uporządkuje ortografię.

Jeżeli Twojego tekstu nikt nie sprawdzał (redagował), najprawdopodobniej potrzebujesz redakcji. Jeśli tekst został już zredagowany lub złożony, potrzebna będzie korekta. Najlepiej będzie, jeśli prześlesz mi próbkę swojego tekstu. Ja zobaczę, jak piszesz, Ty zobaczysz, w jaki sposób pracuję. Próbkę redakcji/korekty (do 5 tys. znaków ze spacjami) zawsze wykonuję bezpłatnie.
Zawsze pracuję w trybie śledzenia zmian, dzięki czemu zobaczysz każdy mój komentarz i każdą poprawkę. Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci także wersję tekstu z zaakceptowanymi poprawkami.

To zleży od kilku czynników, przede wszystkim od objętości tekstu. Przygotuję wycenę dużo szybciej, jeśli podasz mi liczbę znaków ze spacjami (lub arkuszy wydawniczych). Nie bez znaczenia jest także stopień zanieczyszczenia tekstu (liczba błędów i usterek językowych). Przyślij mi próbkę, ocenię, ile czasu będę musiał poświęcić Twojemu tekstowi. Ostatnim czynnikiem wpływającym na cenę jest oczekiwany termin realizacji. Napisz, proszę, kiedy poprawiony tekst ma wylądować w Twojej skrzynce.

Pomogę, ale za ekspresową realizację podnoszę cenę. Jeśli potrzebujesz tekstu na już, wyślij SMS, będę mógł szybciej ustalić z Tobą szczegóły. +48 792 116 003
Oczywiście, wykonuję także korekty poskładowe – zarówno na PDF-ach, jak i za pomocą znaków korektorskich na wydruku.
To zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od objętości. Im dłuższy tekst, tym dłuższy termin realizacji. Nie bez znaczenia jest także stopień zanieczyszczenia tekstu i kalendarz moich zobowiązań. Napisz do mnie, a wszystko ustalimy.
Zwykle pracuję w Wordzie, jednak Twój tekst może powstać w dowolnym edytorze tekstu. Materiały do zredagowania powinieneś przesłać w pliku edytowalnym, natomiast teksty do korekty mogą być zarówno w PDF-ie, jak i w formie wydruku.
Z książką jest jak z budowaniem domu. Najpierw architekt projektuje go tak, by dom spełnił Twoje oczekiwania, potem budowlańcy układają poszczególne elementy. Wszystko musi zostać wymierzone, odpowiednio ułożone, by np. między cegłami nie było dziur. Podobnie jest z książką. By dobrze się ją czytało, każdy element musi być w odpowiednim miejscu. Należy zadbać o to, by przestrzenie między znakami nie były zbyt duże, a krój i stopień pisma nie męczyły oczu czytelnika. Łamanie i skład sprawiają, że czytelnik skupia się na tym, co czyta, a nie jak czyta.
Łamanie tekstu polega na umieszczeniu go na poszczególnych stronicach książki. Operacje na tekście zwiększające jego czytelność i poprawiające układ zarówno poszczególnych znaków, jak i całych stronic, nazywamy składem. Łamanie i skład są u mnie oferowane łącznie, dzięki czemu nie musisz uczyć się fachowego słownictwa i obsługi narzędzi. Zrobię to za Ciebie.
Spokojnie. Od tego jestem. Mogę złamać i złożyć tekst, ale mogę też wykonać dla Ciebie projekt typograficzny publikacji. Dobiorę odpowiednie kroje pisma, pomogę przy wyborze kolorów, podpowiem, jak zapanować nad ilustracjami, by Twoja książka sprawiała radość czytelnikom.
Nadesłany tekst mogę złamać na dostarczonej makiecie, ale mogę także zaprojektować całą publikację od początku do końca.
Poza standardowymi informacjami o objętości tekstu (liczba znaków ze spacjami lub arkuszy wydawniczych) i elementach graficznych oraz terminie realizacji, napisz mi, proszę, jak najwięcej o swojej publikacji: kto będzie odbiorcą publikacji, jak ma wyglądać doświadczenie czytania, o czym jest Twoja publikacja, na jakim papierze zamierzasz drukować, jaką oprawę planujesz. Jeśli jeszcze nie wiesz, napisz do mnie, pomogę!

Napisz do mnie! Wezmę na siebie kontakt z drukarnią. Znam ich język, na pewno się dogadamy 🙂

To zależy od kilku czynników, przede wszystkim od tego, czego potrzebujesz, czy masz już gotową makietę, jak skomplikowana ma być publikacja. Nie bez znaczenia są objętość tekstu i termin realizacji. Napisz lub zadzwoń do mnie, porozmawiamy o szczegółach.
Projektuję zarówno publikacje (książki, broszury, czasopisma itp.) do druku, jak i e-booki w formacie PDF.
Canva nie jest narzędziem służącym do składu tekstów, co oznacza, że nie przeprowadzisz w niej wielu operacji. PRZECZYTAJ, DLACZEGO NIE POWINNO SIĘ SKŁADAĆ E-BOOKÓW W CANVIE. Jeśli chcesz zadbać o komfort i wzrok swojego czytelnika oraz profesjonalny wygląd publikacji, powierz łamanie i skład profesjonaliście. Wszystkie publikacje projektuję i łamię w programie Adobe® InDesign®, najlepszym obecnie programie do składu.

Napisz do mnie!

  Jak się do Ciebie zwracać?


  Sprawdź, czy w adresie mejlowym nie ma literówki.

  Czego potrzebujesz?


  Polityka prywatności

  Polityka prywatności
  ©WIELE KROPEK 2017‒2021